Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
nim dodatkowych wartości (usług, udogodnień, korzyści, satysfakcji itd.).
Cztery kategorie wyrobu w ujęciu marketingowym wraz z wyznaczającymi je elementami, przedstawiono na rysunku 4.11.
W zarządzaniu jakością cyklu istnienia wyrobu są zauważalne dwie przeciwstawne strategie: stabilizacji i doskonalenia. Harmonijne łączenie tych strategii, z uwzględnieniem aspektu konkurencyjności, pozwala producentowi ustalić na optymalnym poziomie bilans korzyści, kosztów i strat, niewątpliwie związanych z tymi strategiami. Warto przy tym pamiętać o prawidłowości, że negatywne konsekwencje błędów zarządzania jakością są tym większe, im wcześniej zostały popełnione i później wykryte.
4.4. Ekonomiczne zagadnienia zarządzania jakością
Wypełnianie przez przedsiębiorstwo produkcyjne funkcji zarządzania jakością w warunkach gospodarki rynkowej
nim dodatkowych wartości (usług, udogodnień, korzyści, satysfakcji itd.).<br>Cztery kategorie wyrobu w ujęciu marketingowym wraz z wyznaczającymi je elementami, przedstawiono na rysunku 4.11.<br>W zarządzaniu jakością cyklu istnienia wyrobu są zauważalne dwie przeciwstawne strategie: stabilizacji i doskonalenia. Harmonijne łączenie tych strategii, z uwzględnieniem aspektu konkurencyjności, pozwala producentowi ustalić na optymalnym poziomie bilans korzyści, kosztów i strat, niewątpliwie związanych z tymi strategiami. Warto przy tym pamiętać o prawidłowości, że negatywne konsekwencje błędów zarządzania jakością są tym większe, im wcześniej zostały popełnione i później wykryte.<br>4.4. Ekonomiczne zagadnienia zarządzania jakością<br>Wypełnianie przez przedsiębiorstwo produkcyjne funkcji zarządzania jakością w warunkach gospodarki rynkowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!