Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
stadium biosyntezy zbliża nas do optymalnego rozwiązania strukturalnego i funkcjonalnego. A potem na podstawie tego rozumowania zaproponowałem ewolucyjną historię cholesteroli i - co uważam za sukces - odnalazłem takie prymitywne próby syntezy sterydów w organizmach nisko stojących na drabinie ewolucyjnej. Np. pewne rodzaje gąbek oceanicznych syntetyzują sterydy, które nie wydają się nam optymalnym rozwiązaniem konstrukcyjnym - no, ale też te gąbki nie zrobiły zbyt dużej kariery biologicznej! Nad tymi właśnie zagadnieniami pracuję do dzisiaj. Po raz pierwszy w życiu rozpocząłem pracę od hipotezy, którą staram się udowodnić w laboratorium.
- Jak nagroda Nobla, którą pan otrzymał w 1984 r. wpłynęła na pana życie zawodowe i
stadium biosyntezy zbliża nas do optymalnego rozwiązania strukturalnego i funkcjonalnego. A potem na podstawie tego rozumowania zaproponowałem ewolucyjną historię cholesteroli i - co uważam za sukces - odnalazłem takie prymitywne próby syntezy sterydów w organizmach nisko stojących na drabinie ewolucyjnej. Np. pewne rodzaje gąbek oceanicznych syntetyzują sterydy, które nie wydają się nam optymalnym rozwiązaniem konstrukcyjnym - no, ale też te gąbki nie zrobiły zbyt dużej kariery biologicznej! Nad tymi właśnie zagadnieniami pracuję do dzisiaj. Po raz pierwszy w życiu rozpocząłem pracę od hipotezy, którą staram się udowodnić w laboratorium.<br>- Jak nagroda Nobla, którą pan otrzymał w 1984 r. wpłynęła na pana życie zawodowe i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!