Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
poprawienia konkurencyjności, która przeżywa kryzys w skali globalnej. Rozszerzenie jest też potrzebne dla całego projektu europejskiego - żeby miał on jakiś kierunek rozwoju. 5 czy 8 lat temu może i miałem poczucie, że wyrażam opinię mniejszości. Unia była wtedy zajęta dyskusją o układzie z Maastricht, teraz moja opinia stała się raczej ortodoksją. Dyskusja dotyczy nie celu strategicznego, lecz sposobów jego wcielenia w życie.
Ale czy nie jest to zapraszanie do Unii pociągu jadącego po innym torze, według innego rozkładu jazdy, z inną lokomotywą i innymi pasażerami, co może przecież grozić kolizją?
Nie, bo Europa to nie jest pociąg. Z dyskusji o polityce
poprawienia konkurencyjności, która przeżywa kryzys w skali globalnej. Rozszerzenie jest też potrzebne dla całego projektu europejskiego - żeby miał on jakiś kierunek rozwoju. 5 czy 8 lat temu może i miałem poczucie, że wyrażam opinię mniejszości. Unia była wtedy zajęta dyskusją o układzie z Maastricht, teraz moja opinia stała się raczej ortodoksją. Dyskusja dotyczy nie celu strategicznego, lecz sposobów jego wcielenia w życie.<br>Ale czy nie jest to zapraszanie do Unii pociągu jadącego po innym torze, według innego rozkładu jazdy, z inną lokomotywą i innymi pasażerami, co może przecież grozić kolizją?<br>Nie, bo Europa to nie jest pociąg. Z dyskusji o polityce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego