Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy medyczne
Rok: 2000
w roku na oddanie krwi.
18. ... uprawiam sport.
To znaczy, że jesteś zdrowa i wobec tego z powodzeniem możesz oddawać krew. Nie wpłynie to ujemnie na Twoje wyniki, a na pewno pomoże komuś, kto dzięki Twojej krwi będzie żył nadal.
19. ... ostatnio chorowałam.
Bez wątpienia nie możesz oddawać krwi podczas ostrej choroby lub przez pewien czas po poważnym zabiegu chirurgicznym. Nie pobiera się nigdy krwi od osób, których stan zdrowia budzi wątpliwość. Każdego kandydata na dawcę bada lekarz.
20. ... za mało ważę.
Wymagana waga: co najmniej 45 kg. Krwiodawcy "wagi lekkiej" pomagają jednak także oddając niewielką ilość krwi, która wystarcza np. dla
w roku na oddanie krwi.<br>18. ... uprawiam sport.<br>To znaczy, że jesteś zdrowa i wobec tego z powodzeniem możesz oddawać krew. Nie wpłynie to ujemnie na Twoje wyniki, a na pewno pomoże komuś, kto dzięki Twojej krwi będzie żył nadal.<br>19. ... ostatnio chorowałam.<br>Bez wątpienia nie możesz oddawać krwi podczas ostrej choroby lub przez pewien czas po poważnym zabiegu chirurgicznym. Nie pobiera się nigdy krwi od osób, których stan zdrowia budzi wątpliwość. Każdego kandydata na dawcę bada lekarz.<br>20. ... za mało ważę.<br>Wymagana waga: co najmniej 45 kg. Krwiodawcy "wagi lekkiej" pomagają jednak także oddając niewielką ilość krwi, która wystarcza np. dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!