Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
twierdzą, ciągle można spotkać przejawy dyskryminacji płci. Jako przykład podają chociażby brak męskich odpowiedników nazw zawodów dla np. kobiety - polityka, bo polityczka nie brzmi zbyt elegancko.
Mimo wszystko sytuacja kobiet na polskim rynku pracy powoli zmienia się na korzyść. Wykształcone, ambitne, skutecznie pokonują kolejne szczeble kariery, a posiadanie odpowiednich kwalifikacji otwiera im drogę do wysokich stanowisk.

Nie mają kompleksów

Z badań wynika, że kobiety, mimo że są fizycznie słabsze od mężczyzn, wyraźnie przewyższają ich pod względem psychicznym. Są bardziej odporne na stres, rzadziej popadają w depresję i łatwiej przystosowują się do zmian. Dzięki różnorodności pomysłów przyczyniają się też do poprawy atmosfery
twierdzą, ciągle można spotkać przejawy dyskryminacji płci. Jako przykład podają chociażby brak męskich odpowiedników nazw zawodów dla np. kobiety - polityka, bo polityczka nie brzmi zbyt elegancko.<br>Mimo wszystko sytuacja kobiet na polskim rynku pracy powoli zmienia się na korzyść. Wykształcone, ambitne, skutecznie pokonują kolejne szczeble kariery, a posiadanie odpowiednich kwalifikacji otwiera im drogę do wysokich stanowisk.<br><br>&lt;tit&gt;Nie mają kompleksów&lt;/&gt;<br><br>Z badań wynika, że kobiety, mimo że są fizycznie słabsze od mężczyzn, wyraźnie przewyższają ich pod względem psychicznym. Są bardziej odporne na stres, rzadziej popadają w depresję i łatwiej przystosowują się do zmian. Dzięki różnorodności pomysłów przyczyniają się też do poprawy atmosfery
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!