Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
swej polityki imigracyjnej, aby zachęcać do przyjazdu osoby o wykształceniu menedżerskim i technicznym, "które obecnie są przyciągane przez Stany Zjednoczone".
(PAP)

Rodzą się sobowtóry XXI wieku

Klonowanie stało się naukowym faktem, ale ludzkość protestuje. Natura sprawia nam figle, tworząc sobowtóry. Są to ludzie mający podobną fizjonomię, ale odrębne osobowości. Genetyka otwiera przed ludźmi szanse tworzenia identycznych egzemplarzy.
Z grubsza rzecz biorąc, technika klonowania polega na pobraniu komórek od osoby dorosłej, następnie stworzeniu embriona i wszczepieniu jego komórek do jajeczka pobranego od kobiety.
W ten sposób naukowcy mogą wyhodować zamienne części ciała ludzkiego, np. skórę do przeszczepu w miejsce poparzonej. Ryzyko odrzucenia
swej polityki imigracyjnej, aby zachęcać do przyjazdu osoby o wykształceniu menedżerskim i technicznym, "które obecnie są przyciągane przez Stany Zjednoczone".<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=8-9&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rodzą się sobowtóry XXI wieku&lt;/&gt;<br><br>Klonowanie stało się naukowym faktem, ale ludzkość protestuje. Natura sprawia nam figle, tworząc sobowtóry. Są to ludzie mający podobną fizjonomię, ale odrębne osobowości. Genetyka otwiera przed ludźmi szanse tworzenia identycznych egzemplarzy.<br>Z grubsza rzecz biorąc, technika klonowania polega na pobraniu komórek od osoby dorosłej, następnie stworzeniu embriona i wszczepieniu jego komórek do jajeczka pobranego od kobiety.<br>W ten sposób naukowcy mogą wyhodować zamienne części ciała ludzkiego, np. skórę do przeszczepu w miejsce poparzonej. Ryzyko odrzucenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego