Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
Malkontenci!
Rekompensatą usterek (mają być usunięte w ramach gwarancji) niech będzie wspaniała panorama roztaczająca się z okna i z balkonowej loggi. Jedno okno, to na całą szerokość ściany, wychodzi na Wisłę (mieszkania typu M-2, którego i ja jestem użytkownikiem, zostały umieszczone w "ściętych" narożnikach wysokościowca), drugie wespół z balkonem otwiera widok na część Marszałkowskiej i sąsiedni bliźniaczy drapacz, jeszcze nie oddany do użytku, wystrzelający ku niebu przy rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Ten sam, w pobliżu którego robotnicy natknęli się w lipcu tego roku na głębokości 6 metrów, na wielki półtoratonowy pocisk.
Z tym budynkiem przy Świętokrzyskiej był notabene duży kłopot
Malkontenci! <br>Rekompensatą usterek (mają być usunięte w ramach gwarancji) niech będzie wspaniała panorama roztaczająca się z okna i z balkonowej loggi. Jedno okno, to na całą szerokość ściany, wychodzi na Wisłę (mieszkania typu M-2, którego i ja jestem użytkownikiem, zostały umieszczone w "ściętych" narożnikach wysokościowca), drugie wespół z balkonem otwiera widok na część Marszałkowskiej i sąsiedni bliźniaczy drapacz, jeszcze nie oddany do użytku, wystrzelający ku niebu przy rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Ten sam, w pobliżu którego robotnicy natknęli się w lipcu tego roku na głębokości 6 metrów, na wielki półtoratonowy pocisk. <br>Z tym budynkiem przy Świętokrzyskiej był notabene duży kłopot
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!