Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
wydostać. Włada nią zniszczenie. Melodia cudownego walca staje się melodią uporczywą jak umarłe wspomnienie, od którego nie można się uwolnić.
W ten świat wkracza Wajda ze swym romantycznym myśleniem o życiu i świecie w kategoriach poszukiwanej wolności. Nie może zmienić rytmu spektaklu Kantora, bo jest tu poniekąd tylko dokumentalistą. Ale otwiera zamknięty w zastygłym rytmie świat Umarłej klasy: korowód postaci wyprowadza w świat natury, powietrza, wolności, właśnie w ruchu przekracza świat Umarłej klasy. Bujna, świeża trawa, w oddali sylwetka miasta.
Walc przestaje być elementem zamknięcia świata teatralnego w uporczywym, powtarzalnym rytmie. Okazuje się, że walc może być czymś innym: życiem. Po
wydostać. Włada nią zniszczenie. Melodia cudownego walca staje się melodią uporczywą jak umarłe wspomnienie, od którego nie można się uwolnić.<br>W ten świat wkracza Wajda ze swym romantycznym myśleniem o życiu i świecie w kategoriach poszukiwanej wolności. Nie może zmienić rytmu spektaklu Kantora, bo jest tu poniekąd tylko dokumentalistą. Ale otwiera zamknięty w zastygłym rytmie świat Umarłej klasy: korowód postaci wyprowadza w świat natury, powietrza, wolności, właśnie w ruchu przekracza świat Umarłej klasy. Bujna, świeża trawa, w oddali sylwetka miasta.<br>Walc przestaje być elementem zamknięcia świata teatralnego w uporczywym, powtarzalnym rytmie. Okazuje się, że walc może być czymś innym: życiem. Po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!