Typ tekstu: Książka
Autor: Sarzyński Piotr
Tytuł: Przezwodnik po rynku malarstwa 2
Rok: 1999
powierzchni jest dużo trudniejsze niż pokrytych werniksem obrazów olejnych. Malowane z reguły na papierze, bardzo źle znoszą wszelkie wahania wilgotności przekraczające 10 proc.
Po tej długiej serii przestróg czas na kilka konkretnych porad praktycznych: Wszystkim obrazom, niezależnie od typu podobrazia i farby, należy zapewnić stabilność warunków klimatycznych. Nie należy więc otwierać okien w czasie deszczu, nie przenosić prac bezpośrednio z mrozu do ciepłych pomieszczeń (i na odwrót), nie zawieszać obrazów raz na ścianach nasłonecznionych, to znów w ciemnych pomieszczeniach, bądź na odwrót.
Przestrzegać - w miarę możliwości - wskazań dotyczących temperatury i wilgotności. Jeżeli posiadamy obrazy szczególnie cenne, warto wydać parę groszy na
powierzchni jest dużo trudniejsze niż pokrytych werniksem obrazów olejnych. Malowane z reguły na papierze, bardzo źle znoszą wszelkie wahania wilgotności przekraczające 10 proc.<br> Po tej długiej serii przestróg czas na kilka konkretnych porad praktycznych: Wszystkim obrazom, niezależnie od typu podobrazia i farby, należy zapewnić stabilność warunków klimatycznych. Nie należy więc otwierać okien w czasie deszczu, nie przenosić prac bezpośrednio z mrozu do ciepłych pomieszczeń (i na odwrót), nie zawieszać obrazów raz na ścianach nasłonecznionych, to znów w ciemnych pomieszczeniach, bądź na odwrót.<br>Przestrzegać - w miarę możliwości - wskazań dotyczących temperatury i wilgotności. Jeżeli posiadamy obrazy szczególnie cenne, warto wydać parę groszy na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!