Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
dwóch współzależnych czynności, a mianowicie wykrycia celu i jego lokalizacji. Wykrycie celu natomiast to stwierdzenie faktu jego występowania w ramach danego ugrupowania bojowego lub na rozpoznawanym obszarze. Wykrycie celu można scharakteryzować za pomocą wskaźników liczbowych, takich jak: prawdopodobieństwo, wiarygodność i terminowość wykrycia lub czas niezbędny na wykrycie danego celu.
Wartości owych wskaźników zależą od wielu czynników, np.: zasięgu rozpoznania i podatności rozpoznawczej celu, wykrywalności przez dany środek rozpoznania, charakteru działań taktycznych, zasięgu horyzontalnego, przejrzystości powietrza, kontrastowości celu, rozróżnialności przedmiotów, gęstości rozmieszczenia celów i ich odległości od miejsca prowadzenia rozpoznania, charakteru działalności użytecznej i mobilizacyjnej celu itp.
Lokalizacja celu kojarzy się na
dwóch współzależnych czynności, a mianowicie wykrycia celu i jego lokalizacji. Wykrycie celu natomiast to stwierdzenie faktu jego występowania w ramach danego ugrupowania bojowego lub na rozpoznawanym obszarze. Wykrycie celu można scharakteryzować za pomocą wskaźników liczbowych, takich jak: prawdopodobieństwo, wiarygodność i terminowość wykrycia lub czas niezbędny na wykrycie danego celu.<br>Wartości owych wskaźników zależą od wielu czynników, np.: zasięgu rozpoznania i podatności rozpoznawczej celu, wykrywalności przez dany środek rozpoznania, charakteru działań taktycznych, zasięgu horyzontalnego, przejrzystości powietrza, kontrastowości celu, rozróżnialności przedmiotów, gęstości rozmieszczenia celów i ich odległości od miejsca prowadzenia rozpoznania, charakteru działalności użytecznej i mobilizacyjnej celu itp.<br>Lokalizacja celu kojarzy się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego