Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
bitwie], co następnie Kazimierz hojnie mu odpłacił, bo miasto mu nadał i co do godności wyniósł go między najdostojniejsze rycerstwo".

Kazimierz czynił starania o odbudowanie organizacji kościelnej.
W zjednoczonym państwie przywrócił dawne biskupstwa, ale nie zdążył odtworzyć archidiecezji w Gnieźnie. "Miał też mnożyć zgromadzenia mnichów i świętych dziewic, ponieważ w pacholęcym wieku oddany został przez rodziców do klasztoru, gdzie otrzymał gruntowne wykształcenie religijne" - napisał Gall.

Za zasługi w odbudowie kraju nazwano księcia KAZIMIERZEM ODNOWICIELEM.

Schizma wschodnia. W 1054 r. dokonał się w Kościele rozłam - schizma wschodnia - który podzielił chrześcijaństwo na dwa odrębne wyznania - rzymskokatolickie i greckie, czyli prawosławne. Od wczesnego średniowiecza
bitwie], co następnie Kazimierz hojnie mu odpłacił, bo miasto mu nadał i co do godności wyniósł go między najdostojniejsze rycerstwo".<br><br>Kazimierz czynił starania o odbudowanie organizacji kościelnej.<br>W zjednoczonym państwie przywrócił dawne biskupstwa, ale nie zdążył odtworzyć archidiecezji w Gnieźnie. "Miał też mnożyć zgromadzenia mnichów i świętych dziewic, ponieważ w pacholęcym wieku oddany został przez rodziców do klasztoru, gdzie otrzymał gruntowne wykształcenie religijne" - napisał Gall.<br><br>Za zasługi w odbudowie kraju nazwano księcia KAZIMIERZEM ODNOWICIELEM.<br><br>Schizma wschodnia. W 1054 r. dokonał się w Kościele rozłam - schizma wschodnia - który podzielił chrześcijaństwo na dwa odrębne wyznania - rzymskokatolickie i greckie, czyli prawosławne. Od wczesnego średniowiecza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!