Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
cząstek o energii 20 MeV w polietylenie ((...)) Zasięg cząstek w powietrzu wynosi dla podanej energii ((...)) Zasięg w wodorze, zgodnie ze wzorem (5.1.1-11), będzie wynosił: ((...)) zasięg w węglu: ((...)) Polietylen zawiera 85,6% węgla i 14,4% wodoru, mamy więc: ((...))
Przyjmijmy teraz, że strumień cząstek ((...)) o energii 20 MeV pada na absorbent polietylenowy o grubości ((...)), miałyby jeszcze w polietylenie zasięg przynajmniej ((...)) Przeto ich zasięg w powietrzu dany jest przez wzór (5.1.1-12) ((...)) odpowiada to ((...)) Z kolei możemy wprowadzić tę wartość do równania i otrzymamy w drugim przybliżeniu ((...))
W tabeli 5.2 podano porównawczo wartości zasięgów w powietrzu i
cząstek o energii 20 MeV w polietylenie ((...)) Zasięg cząstek w powietrzu wynosi dla podanej energii ((...)) Zasięg w wodorze, zgodnie ze wzorem (5.1.1-11), będzie wynosił: ((...)) zasięg w węglu: ((...)) Polietylen zawiera 85,6% węgla i 14,4% wodoru, mamy więc: ((...))<br> Przyjmijmy teraz, że strumień cząstek ((...)) o energii 20 MeV pada na absorbent polietylenowy o grubości ((...)), miałyby jeszcze w polietylenie zasięg przynajmniej ((...)) Przeto ich zasięg w powietrzu dany jest przez wzór (5.1.1-12) ((...)) odpowiada to ((...)) Z kolei możemy wprowadzić tę wartość do równania i otrzymamy w drugim przybliżeniu ((...))<br> W tabeli 5.2 podano porównawczo wartości zasięgów w powietrzu i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!