Typ tekstu: Książka
Autor: Dydat Stanisław
Tytuł: Jezioro Bodeńskie
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1946
nie pojawia. Pakuje pewnie rzeczy. Niech pakuje. Ale i Janki nie ma. Może jej pomaga? He! Przyjaciółka! Wracam na górę swobodnie, choć dosyć prędko. Posiedzę w pokoju i będę czytał. Najlepiej siedzieć w pokoju do obiadu. Pogoda brzydka, nie ma co wychodzić. No, nie taka brzydka, ale raczej nieprzyjemna, może padać. Zresztą dawno nic nie czytałem. Kiedy wyjedzie? Jeśli nawet ma pociąg wieczorem, to chyba spakuje rzeczy i pójdzie na miasto. Ja tak bym zrobił. Po co ma tu siedzieć?
((...)) Nigdy nie potrafię przeczytać tego wiersza należycie. Zawsze mi wypada za mało albo za dużo sylab, przez co robi się nierytmiczny
nie pojawia. Pakuje pewnie rzeczy. Niech pakuje. Ale i Janki nie ma. Może jej pomaga? He! Przyjaciółka! Wracam na górę swobodnie, choć dosyć prędko. Posiedzę w pokoju i będę czytał. Najlepiej siedzieć w pokoju do obiadu. Pogoda brzydka, nie ma co wychodzić. No, nie taka brzydka, ale raczej nieprzyjemna, może padać. Zresztą dawno nic nie czytałem. Kiedy wyjedzie? Jeśli nawet ma pociąg wieczorem, to chyba spakuje rzeczy i pójdzie na miasto. Ja tak bym zrobił. Po co ma tu siedzieć?<br>((...)) Nigdy nie potrafię przeczytać tego wiersza należycie. Zawsze mi wypada za mało albo za dużo sylab, przez co robi się nierytmiczny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!