Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
wskazywał inne miejsca ukrycia. W latach pięćdziesiątych krążyły po Pasłęku plotki o ludziach, którzy wzbogacili się na znalezieniu poniemieckiego "skarbu".
Epilog tej sprawy potwierdzałby powyższe rozwiązania. Kolejny raport dekadowy (28.VIII.-8.IX.1947 r.) skierowany podobnie jak wszystkie raporty i meldunki do szefa WUBP w Olsztynie na stronie 1 (paginacja archiwum s. 152) stwierdzał: "W sprawie korespondencji byłego Księcia Dohny z ogrodnikiem majątku Jagiellonów nic nie uzyskano, pocztę w Młynarach obsadzono dwoma informatorami dla kontrolowania korespondencji". Widocznie książę Alexander już został uprzedzony o zainteresowaniu się PUBP w Pasłęku jego korespondencją lub osiągnął swój cel wcześniej.
Raport dekadowy z 28 września
wskazywał inne miejsca ukrycia. W latach pięćdziesiątych krążyły po Pasłęku plotki o ludziach, którzy wzbogacili się na znalezieniu poniemieckiego "skarbu". <br>Epilog tej sprawy potwierdzałby powyższe rozwiązania. Kolejny raport dekadowy (28.VIII.-8.IX.1947 r.) skierowany podobnie jak wszystkie raporty i meldunki do szefa WUBP w Olsztynie na stronie 1 (paginacja archiwum s. 152) stwierdzał: "W sprawie korespondencji byłego Księcia Dohny z ogrodnikiem majątku Jagiellonów nic nie uzyskano, pocztę w Młynarach obsadzono dwoma informatorami dla kontrolowania korespondencji". Widocznie książę Alexander już został uprzedzony o zainteresowaniu się PUBP w Pasłęku jego korespondencją lub osiągnął swój cel wcześniej. <br>Raport dekadowy z 28 września
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego