Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 257
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
podstawie tytułu prawnego). Nie ma znaczenia, które z małżonków figuruje w rachunkach. Muszą to być tylko rachunki z VAT.

- Żona pracuje na etacie. Wysokość jej dochodów nie przekroczy w 1997 r. pierwszego przedziału skali podatkowej, tj. 20.868 zł. Ja zajmuję się wyłącznie inwestycjami giełdowymi. W 1997 r. zamierzam sprzedać pakiet akcji kupionych poza giełdą i poza regulowanym obrotem pozagiełdowym. Spodziewam się, że z tej sprzedaży osiągnę dochody, które będą opodatkowane także według stawki 32 i 44 proc. Czy w tej sytuacji możliwe jest złożenie wspólnego zeznania podatkowego z żoną?

- Oczywiście. W zeznaniu tym będą ujęte dochody żony ze stosunku pracy, dochody
podstawie tytułu prawnego). Nie ma znaczenia, które z małżonków figuruje w rachunkach. Muszą to być tylko rachunki z VAT.<br><br> - Żona pracuje na etacie. Wysokość jej dochodów nie przekroczy w 1997 r. pierwszego przedziału skali podatkowej, tj. 20.868 zł. Ja zajmuję się wyłącznie inwestycjami giełdowymi. W 1997 r. zamierzam sprzedać pakiet akcji kupionych poza giełdą i poza regulowanym obrotem pozagiełdowym. Spodziewam się, że z tej sprzedaży osiągnę dochody, które będą opodatkowane także według stawki 32 i 44 proc. Czy w tej sytuacji możliwe jest złożenie wspólnego zeznania podatkowego z żoną?<br><br> - Oczywiście. W zeznaniu tym będą ujęte dochody żony ze stosunku pracy, dochody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego