Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 2/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
Przewroty lat siedemdziesiątych, zbrojna interwencja radziecka 1979-89, a potem "wojna wyzwoleńcza" ekstremistów islamskich i frakcyjne walki o zrujnowany kraj spowodowały, że Afganistan jest dziś całkowicie pozbawiony nowoczesnej infrastruktury.
Utwardzone drogi zamieniają się niepostrzeżenie w wyboiste trakty. W głównych miastach nigdy nie wiadomo, kiedy wyłączą prąd. Generator jest królem. Wieśniacy palą lampy naftowe.
Dowódcy oddziałów walczących o kontrolę nad krajem używają telefonów satelitarnych, importowanych z Europy i opłaconych przez mocodawców w Pakistanie, Iranie, Uzbekistanie i Arabii Saudyjskiej.
Sobotnie trzęsienie ziemi nawiedziło część północnego Afganistanu kontrolowaną przez luźny sojusz ugrupowań Tadżyków i Uzbeków afgańskich, walczący z innym, silnie uzbrojonym ugrupowaniem - islamską milicją
Przewroty lat siedemdziesiątych, zbrojna interwencja radziecka 1979-89, a potem "wojna wyzwoleńcza" ekstremistów islamskich i frakcyjne walki o zrujnowany kraj spowodowały, że Afganistan jest dziś całkowicie pozbawiony nowoczesnej infrastruktury.<br>Utwardzone drogi zamieniają się niepostrzeżenie w wyboiste trakty. W głównych miastach nigdy nie wiadomo, kiedy wyłączą prąd. Generator jest królem. Wieśniacy palą lampy naftowe.<br>Dowódcy oddziałów walczących o kontrolę nad krajem używają telefonów satelitarnych, importowanych z Europy i opłaconych przez mocodawców w Pakistanie, Iranie, Uzbekistanie i Arabii Saudyjskiej.<br>Sobotnie trzęsienie ziemi nawiedziło część północnego Afganistanu kontrolowaną przez luźny sojusz ugrupowań Tadżyków i Uzbeków afgańskich, walczący z innym, silnie uzbrojonym ugrupowaniem - islamską milicją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego