Typ tekstu: Książka
Autor: Artur Baniewicz
Tytuł: Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej
Rok: 2004
który potwierdził, że to Zatwarnica, ale na tym jego przydatność się skończyła. Gdzie mieszkają Drzymalscy - nie wiedział. Odwiedzili aż trzy kolejne gospodarstwa, nim wskazano im drogę.
- Potok jest - Iza opuściła zabłoconą szybę. - Las też.
- Tu wszędzie pełno wody - mruknął ponuro Dopierała. - I lasu aż w nadmiarze. Nic dziwnego, że facetowi palma odbiła. Jak można żyć w takiej głuszy?
- Który to miał być numer? - zwróciła się do Kiernackiego.
- A co za różnica? - szczęknął klamką. - Widzisz gdzieś tabliczki?
Wysiadł i rozejrzał się po leśnej polanie. Kiedyś było tu pole, w każdym razie po tamtej stronie potoku. Chyba dawno - w niektórych miejscach, skąd przyroda
który potwierdził, że to Zatwarnica, ale na tym jego przydatność się skończyła. Gdzie mieszkają Drzymalscy - nie wiedział. Odwiedzili aż trzy kolejne gospodarstwa, nim wskazano im drogę.<br>- Potok jest - Iza opuściła zabłoconą szybę. - Las też.<br>- Tu wszędzie pełno wody - mruknął ponuro Dopierała. - I lasu aż w nadmiarze. Nic dziwnego, że facetowi palma odbiła. Jak można żyć w takiej głuszy?<br>- Który to miał być numer? - zwróciła się do Kiernackiego.<br>- A co za różnica? - szczęknął klamką. - Widzisz gdzieś tabliczki?<br>Wysiadł i rozejrzał się po leśnej polanie. Kiedyś było tu pole, w każdym razie po tamtej stronie potoku. Chyba dawno - w niektórych miejscach, skąd przyroda
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!