Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
ośrodka niezależnej myśli demokratycznej Jerzego Giedroycia, i wielkiego pedagoga, który nie opuścił - aż po zagładę - swoich wychowanków, Janusza Korczaka, i kanonizowanego za ofiarę życia w Auschwitz Maksymiliana Kolbego, i bohaterskiego prezydenta broniącej się we wrześniu 1939 Warszawy Stefana Starzyńskiego, i dowódcę powstania w getcie warszawskim Mordechaja Anielewicza.

Kto zostaje w pamięci Spróbujmy zastanowić się jeszcze chwilę nad sposobem wyłaniania wybitnych Polaków przez naszych respondentów.

Spośród pierwszej setki naszego rankingu aż 38 (!) nazwisk to ludzie żyjący. Z nich - około połowy to ludzie związani z polityką. Podobnej rangi polityków można by naliczyć taką samą liczbę z okresu międzywojennego. Ale kto ich pamięta? Rzecz
ośrodka niezależnej myśli demokratycznej Jerzego Giedroycia, i wielkiego pedagoga, który nie opuścił - aż po zagładę - swoich wychowanków, Janusza Korczaka, i kanonizowanego za ofiarę życia w Auschwitz Maksymiliana Kolbego, i bohaterskiego prezydenta broniącej się we wrześniu 1939 Warszawy Stefana Starzyńskiego, i dowódcę powstania w getcie warszawskim Mordechaja Anielewicza.<br><br> Kto zostaje w pamięci Spróbujmy zastanowić się jeszcze chwilę nad sposobem wyłaniania wybitnych Polaków przez naszych respondentów.<br><br> Spośród pierwszej setki naszego rankingu aż 38 (!) nazwisk to ludzie żyjący. Z nich - około połowy to ludzie związani z polityką. Podobnej rangi polityków można by naliczyć taką samą liczbę z okresu międzywojennego. Ale kto ich pamięta? Rzecz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!