Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
rozkładających życie rodzinne, o trudnym charakterze dzieci albo o kłopotach biurowych. Znacznie lepiej przypomnieć sztukę teatralną, ostatnio dyskutowaną na łamach prasy, film, bestseller... Najłatwiej ześliznąć się w stronę polityki, trzeba jednak pamiętać, że grozi to wybuchem namiętnych polemik, a wtedy atmosfera przyjęcia będzie naładowana dynamitem.
Savoir-vivre zwraca się do pani domu z solenną prośbą, by wszystkie swoje domowo-kuchenne obowiązki zdołała zakończyć na jakiś czas przed nadejściem pierwszych gości, żeby zdążyła się przebrać, uczesać, może nawet wziąć prysznic, poprawić makijaż, a wszystko po to, by mogła powitać gości w doskonałej formie: odprężona, uśmiechnięta, pachnąca dyskretnymi perfumami.
Gdy wszyscy znajdą się już
rozkładających życie rodzinne, o trudnym charakterze dzieci albo o kłopotach biurowych. Znacznie lepiej przypomnieć sztukę teatralną, ostatnio dyskutowaną na łamach prasy, film, bestseller... Najłatwiej ześliznąć się w stronę polityki, trzeba jednak pamiętać, że grozi to wybuchem namiętnych polemik, a wtedy atmosfera przyjęcia będzie naładowana dynamitem.<br>&lt;foreign lang="fr"&gt;Savoir-vivre&lt;/&gt; zwraca się do pani domu z solenną prośbą, by wszystkie swoje domowo-kuchenne obowiązki zdołała zakończyć na jakiś czas przed nadejściem pierwszych gości, żeby zdążyła się przebrać, uczesać, może nawet wziąć prysznic, poprawić makijaż, a wszystko po to, by mogła powitać gości w doskonałej formie: odprężona, uśmiechnięta, pachnąca dyskretnymi perfumami.<br>Gdy wszyscy znajdą się już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego