Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
społecznych, niezwykle trudne. Dezorganizacja społeczna charakteryzuje się wielostopniową interakcją: złożonością przyczyn i wtórnego oddziaływania skutków zjawiska. A na to właśnie wskazują badania zjawisk dezorganizacji społecznej, o których będzie mowa.

Współczesne pojęcie patologii społecznej zawiera elementy powoływanych koncepcji problemu - zwłaszcza związanych z teorią kontroli społecznej i syndromem deprywacji.

Przyjmuje się, że "patologia społeczna" określa stan zakłócenia równowagi społecznej charakteryzujący się osłabieniem więzi społecznych, systemu norm i wartości społecznych i rozregulowaniem mechanizmów kontroli społecznej.

Dezorganizacja społeczna występuje w sytuacji nierównomiernego rozwoju ekonomicznego, społecznego, politycznego i kulturowego (syndrom zmiany społecznej) naruszającego istniejący ład społeczny. Ład ten charakteryzuje się spójnością norm i uznawanych wartości, prawidłowym
społecznych, niezwykle trudne. Dezorganizacja społeczna charakteryzuje się wielostopniową interakcją: złożonością przyczyn i wtórnego oddziaływania skutków zjawiska. A na to właśnie wskazują badania zjawisk dezorganizacji społecznej, o których będzie mowa.<br><br>Współczesne pojęcie patologii społecznej zawiera elementy powoływanych koncepcji problemu - zwłaszcza związanych z teorią kontroli społecznej i syndromem deprywacji.<br><br>Przyjmuje się, że "patologia społeczna" określa stan zakłócenia równowagi społecznej charakteryzujący się osłabieniem więzi społecznych, systemu norm i wartości społecznych i rozregulowaniem mechanizmów kontroli społecznej.<br><br>Dezorganizacja społeczna występuje w sytuacji nierównomiernego rozwoju ekonomicznego, społecznego, politycznego i kulturowego (syndrom zmiany społecznej) naruszającego istniejący ład społeczny. Ład ten charakteryzuje się spójnością norm i uznawanych wartości, prawidłowym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego