Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kurier Szczeciński
Nr: 11/03
Miejsce wydania: Szczecin
Rok: 2002
dzwony, które są dla mnie czysta muzyką, wydaje mi się przesadą" - oświadczył proboszcz kościoła Maryi Świętej Niepokalanego Poczęcia, ks. Amos Romano. Dotąd dzwony rozpoczynały o 7.00 rano od 41 uderzeń na pierwszą mszę świętą i po raz ostatni rozlegały się o północy. W lokalnej prasie włoskiej toczyła się przez pewien czas prawdziwa "wojna o dzwony", którą zakończył kardynał Dionigi Tettamanzi, arcybiskup Genui, apelując do księży o pewną powściągliwość. Zwrócił się on do kapłanów swej diecezji z apelem, aby starali się nieco powściągać entuzjazm, z jakim nadużywają dzwonnic kościelnych, powodując niekiedy reakcję wiernych odwrotne od zamierzonej.
(PAP)


Za czy przeciw
Rozwijać
dzwony, które są dla mnie czysta muzyką, wydaje mi się przesadą"&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył proboszcz kościoła Maryi Świętej Niepokalanego Poczęcia, ks. Amos Romano. Dotąd dzwony rozpoczynały o 7.00 rano od 41 uderzeń na pierwszą mszę świętą i po raz ostatni rozlegały się o północy. W lokalnej prasie włoskiej toczyła się przez pewien czas prawdziwa "wojna o dzwony", którą zakończył kardynał Dionigi Tettamanzi, arcybiskup Genui, apelując do księży o pewną powściągliwość. Zwrócił się on do kapłanów swej diecezji z apelem, aby starali się nieco powściągać entuzjazm, z jakim nadużywają dzwonnic kościelnych, powodując niekiedy reakcję wiernych odwrotne od zamierzonej.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;Za czy przeciw&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rozwijać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!