Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.02 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
to, co się dzieje we Francji w odniesieniu do chrześcijaństwa, jest oczywiście zaprzeczeniem pluralizmu. Tak to oceniają także sami Francuzi, którzy rwą sobie włosy z głowy i mówią: "Przecież to jest wbrew naszej tradycji pluralizmu i tolerancji".
Jestem w tych sprawach optymistą. Myślę, że Polska ma duże zaplecze historyczne. Ma pewien styl kultury, w który wpisany jest szacunek dla wartości wyznawanych przez innych ludzi.
Podsumowując: dziś obserwujemy po prostu kolejną próbę, którą przechodzi chrześcijaństwo. Przechodzi je od dwóch tysięcy lat. I nie róbmy z tego tragedii. Obecny etap jest trudny, ale przecież nie da się go przeskoczyć.
Powiedział ksiądz niedawno, że
to, co się dzieje we Francji w odniesieniu do chrześcijaństwa, jest oczywiście zaprzeczeniem pluralizmu. Tak to oceniają także sami Francuzi, którzy rwą sobie włosy z głowy i mówią: "Przecież to jest wbrew naszej tradycji pluralizmu i tolerancji".<br>Jestem w tych sprawach optymistą. Myślę, że Polska ma duże zaplecze historyczne. Ma pewien styl kultury, w który wpisany jest szacunek dla wartości wyznawanych przez innych ludzi.<br>Podsumowując: dziś obserwujemy po prostu kolejną próbę, którą przechodzi chrześcijaństwo. Przechodzi je od dwóch tysięcy lat. I nie róbmy z tego tragedii. Obecny etap jest trudny, ale przecież nie da się go przeskoczyć.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Powiedział ksiądz niedawno, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!