Typ tekstu: Książka
Autor: Breza Tadeusz
Tytuł: Urząd
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1960
spytałem. - Kurię - potwierdził. A potem:
- Czy chce pan ze mną pomówić szczerze? - Oczywiście! - Czy prawdą jest, że pański ojciec był wrogiem biskupa Horzelińskiego?
- Nie.
- Czy może pan temu zaprzeczyć kategorycznie?
- Nie sympatyzowali z sobą ostatnio.
- A więc jednak?
- Wrogość i brak sympatii to, zdaje się, duża różnica. Czy jest pan pewien, że w ten sposób określono stosunek mojego ojca do biskupa? Czy może mi pan. powiedzieć, kto pana tak poinformował?
- Jestem pewien, że mówiono o wrogości. O wrogości czy o nienawiści, ot tak! A co do tego, kto mówił, niestety muszę zasłonić się dyskrecją! Niech panu wystarczy, że słyszałem o tym
spytałem. - Kurię - potwierdził. A potem:<br>- Czy chce pan ze mną pomówić szczerze? - Oczywiście! &lt;page nr=128&gt; - Czy prawdą jest, że pański ojciec był wrogiem biskupa Horzelińskiego?<br>- Nie.<br>- Czy może pan temu zaprzeczyć kategorycznie? <br>- Nie sympatyzowali z sobą ostatnio.<br>- A więc jednak?<br>- Wrogość i brak sympatii to, zdaje się, duża różnica. Czy jest pan pewien, że w ten sposób określono stosunek mojego ojca do biskupa? Czy może mi pan. powiedzieć, kto pana tak poinformował?<br>- Jestem pewien, że mówiono o wrogości. O wrogości czy o nienawiści, ot tak! A co do tego, kto mówił, niestety muszę zasłonić się dyskrecją! Niech panu wystarczy, że słyszałem o tym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!