Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
istnienia spójnego, prawnie aprobowanego, naukowego zbioru (kodeksu) zasad dotyczących działania mediów, gdy tymczasem niczego takiego nie ma, a nawet gdyby zbiór taki powstał, byłby sprzeczny z zasadą wolności ekspresji. Każdy kodeks może przecież służyć zwiększeniu kontroli zewnętrznej mediów, co jest sprzeczne z innymi wartościami i zasadami ich działania. Jednakże istnieją pewne społecznie i środowiskowo aprobowane zasady i standardy, które pozwalają odróżniać dobre i złe media.
Potocznie za najważniejsze uznawane są następujące wartości mediów: ład społeczny i solidarność, ład kulturalny oraz wolność, równość, różnorodność i wysoki poziom informacyjny.

8.2.2. ŁAD SPOŁECZNY I SOLIDARNOŚĆ
Władze i społeczeństwo oczekują, że komunikowanie publiczne
istnienia spójnego, prawnie aprobowanego, naukowego zbioru (kodeksu) zasad dotyczących działania mediów, gdy tymczasem niczego takiego nie ma, a nawet gdyby zbiór taki powstał, byłby sprzeczny z zasadą wolności ekspresji. Każdy kodeks może przecież służyć zwiększeniu kontroli zewnętrznej mediów, co jest sprzeczne z innymi wartościami i zasadami ich działania. Jednakże istnieją pewne społecznie i środowiskowo aprobowane zasady i standardy, które pozwalają odróżniać dobre i złe media.<br>Potocznie za najważniejsze uznawane są następujące wartości mediów: ład społeczny i solidarność, ład kulturalny oraz wolność, równość, różnorodność i wysoki poziom informacyjny.<br><br>&lt;tit&gt;8.2.2. ŁAD SPOŁECZNY I SOLIDARNOŚĆ&lt;/&gt; <br>Władze i społeczeństwo oczekują, że komunikowanie publiczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego