Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
nim, jakby czas nie był ważny (mamy czas, gdy jesteśmy, a gdy nas już nie ma, jest po czasie).
Fascynacja dźwiękiem, fascynacja brzmieniem widoczna jest w tytułach jego kompozycji: Sonant na fortepian, Diafonia na 2 fortepiany, Homofonia na 12 instrumentów dętych blaszanych, fortepian i gong, i wreszcie..., ach!, Eufonia per pianoforte.
Jakże to miło spotkać na obczyźnie rodaka lub choćby tylko jego ślad! Czyli tu, w Eufonii, gdzie teraz ja jestem, przed dekadą on się przechadzał, z Kafką i Kierkegaardem, Joycem i Schopenhauerem, Beckettem i Borgesem... Tu może powstawała Muzyka nasłuchiwania, Inne głosy, Choroba na śmierć?
Teraz, po miesiącu, klon za
nim, jakby czas nie był ważny (mamy czas, gdy jesteśmy, a gdy nas już nie ma, jest po czasie). <br>Fascynacja dźwiękiem, fascynacja brzmieniem widoczna jest w tytułach jego kompozycji: Sonant na fortepian, Diafonia na 2 fortepiany, Homofonia na 12 instrumentów dętych blaszanych, fortepian i gong, i wreszcie..., ach!, Eufonia per pianoforte. <br>Jakże to miło spotkać na obczyźnie rodaka lub choćby tylko jego ślad! Czyli tu, w Eufonii, gdzie teraz ja jestem, przed dekadą on się przechadzał, z Kafką i Kierkegaardem, Joycem i Schopenhauerem, Beckettem i Borgesem... Tu może powstawała Muzyka nasłuchiwania, Inne głosy, Choroba na śmierć?<br>Teraz, po miesiącu, klon za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego