Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 22
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
korytarze. Wcześniej trzeba jeszcze przejść test sprawnościowy. Przed wejściem do jaskini umieszczono betonowy tunel o przekroju prostokąta szerokiego na 24 cale i wysokiego na 8,5 cala (60 x 21,5 cm). Kto się przez niego przeczołga, dostaje kask z zamontowaną na nim elektryczną lampką i może ruszać w głąb pieczary. Czołganie i pełzanie zostało wliczone w cenę biletu. Na szczęście jaskinia jest sucha i po wyjściu nie wszystko jest oblepione gliną, jednak zamienne ubranie i obuwie jest wymagane od zwiedzających.
Bez przewodnika nie można wejść do jaskini. Nie byłoby to zresztą zbyt bezpieczne. Nawet z planem jaskini i kompasem w
korytarze. Wcześniej trzeba jeszcze przejść test sprawnościowy. Przed wejściem do jaskini umieszczono betonowy tunel o przekroju prostokąta szerokiego na 24 cale i wysokiego na 8,5 cala (60 x 21,5 cm). Kto się przez niego przeczołga, dostaje kask z zamontowaną na nim elektryczną lampką i może ruszać w głąb pieczary. Czołganie i pełzanie zostało wliczone w cenę biletu. Na szczęście jaskinia jest sucha i po wyjściu nie wszystko jest oblepione gliną, jednak zamienne ubranie i obuwie jest wymagane od zwiedzających.<br>Bez przewodnika nie można wejść do jaskini. Nie byłoby to zresztą zbyt bezpieczne. Nawet z planem jaskini i kompasem w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!