Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 08.00
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
lampami = trzy godziny przeleżane na śródziemnomorskiej plaży.
- W Europie liczba przypadków czerniaka, jednego z najgroźniejszych nowotworów skóry, wzrasta o 6% rocznie.
- W Polsce odsetek pacjentów przeżywających 5 lat po rozpoznaniu czerniaka należy do najniższych w Europie; zajmujemy 17 miejsce.
- 50% wszystkich rodzajów czerniaka na początku wygląda jak zwykłe znamiona lub pieprzyki. Jeśli zauważysz w nich jakąkolwiek asymetrię, zmianę w kolorze, nieregularność, powiększenie średnicy lub krwawienie, natychmiast udaj się do lekarza.

(Na podstawie informatora opracowanego przy współpracy Polskiego Komitetu Raka, Ośrodka Aerologii IMGW i Vichy Laboratoires.)

na letnim luzie

Kiedy szaleć, jeśli nie latem? Właśnie teraz jest najlepsza pora, aby zacząć nosić
lampami = trzy godziny przeleżane na śródziemnomorskiej plaży.<br>- W Europie liczba przypadków czerniaka, jednego z najgroźniejszych nowotworów skóry, wzrasta o 6% rocznie.<br>- W Polsce odsetek pacjentów przeżywających 5 lat po rozpoznaniu czerniaka należy do najniższych w Europie; zajmujemy 17 miejsce.<br>- 50% wszystkich rodzajów czerniaka na początku wygląda jak zwykłe znamiona lub pieprzyki. Jeśli zauważysz w nich jakąkolwiek asymetrię, zmianę w kolorze, nieregularność, powiększenie średnicy lub krwawienie, natychmiast udaj się do lekarza. <br><br>(Na podstawie informatora opracowanego przy współpracy Polskiego Komitetu Raka, Ośrodka Aerologii IMGW i Vichy Laboratoires.)&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=120-123&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;na letnim luzie&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Kiedy szaleć, jeśli nie latem? Właśnie teraz jest najlepsza pora, aby zacząć nosić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego