Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
zakłada się, że absorpcja przez substancję cząsteczkową, mieszaninę atomów lub cząsteczek, stanowi sumę absorpcji wszystkich składników, zgodnie z tzw. II regułą Bragga. (I reguła Bragga mówi, że zasięg w 2 jest proporcjonalny do ((...)) Jeżeli zasięgi ((...)) 2 odnoszą się do absorpcji promieniowania w poszczególnych pierwiastkach, to zasięg ((...)) w jednorodnej mieszaninie tych pierwiastków w stosunkach masowych odpowiednio ((...)) wynosi: ((...))
Wyznaczymy przykładowo zasięg cząstek o energii 20 MeV w polietylenie ((...)) Zasięg cząstek w powietrzu wynosi dla podanej energii ((...)) Zasięg w wodorze, zgodnie ze wzorem (5.1.1-11), będzie wynosił: ((...)) zasięg w węglu: ((...)) Polietylen zawiera 85,6% węgla i 14,4% wodoru, mamy więc: ((...))
Przyjmijmy
zakłada się, że absorpcja przez substancję cząsteczkową, mieszaninę atomów lub cząsteczek, stanowi sumę absorpcji wszystkich składników, zgodnie z tzw. II regułą Bragga. (I reguła Bragga mówi, że zasięg w 2 jest proporcjonalny do ((...)) Jeżeli zasięgi ((...)) 2 odnoszą się do absorpcji promieniowania w poszczególnych pierwiastkach, to zasięg ((...)) w jednorodnej mieszaninie tych pierwiastków w stosunkach masowych odpowiednio ((...)) wynosi: ((...))<br> Wyznaczymy przykładowo zasięg cząstek o energii 20 MeV w polietylenie ((...)) Zasięg cząstek w powietrzu wynosi dla podanej energii ((...)) Zasięg w wodorze, zgodnie ze wzorem (5.1.1-11), będzie wynosił: ((...)) zasięg w węglu: ((...)) Polietylen zawiera 85,6% węgla i 14,4% wodoru, mamy więc: ((...))<br> Przyjmijmy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego