Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
obojętnie. Leżała przed nim jakaś drewniana różowa trumna, pełna kłamstw i obłudy, mógł rozwalić o nią głowę i nie dowiedziałby się prawdy !
Wówczas uczucie jego dla żony odwróciło się w jakąś inną stronę i od tej chwili zaczął kochać tą inną, odwróconą miłością. Proces był następujący: rozczarowanie i zawód złamały pierwotne uczucie, tak że nic poza rozczarowaniem i zazdrością nie pozostało. Wtedy miłość zwróciła się tylko ku samej sobie i pokochała własne rozczarowanie i cierpienie. Tak kochać, jak ja kochałem - rozpaczał - i spotkać się z obrzydliwym kłamstwem! Dlaczego nie powie mi prawdy?"

Klęknął przed nią i postanowił zrobić ostatnią próbę.
Nastąpiła
obojętnie. Leżała przed nim jakaś drewniana różowa trumna, pełna kłamstw i obłudy, mógł rozwalić o nią głowę i nie dowiedziałby się prawdy !<br>Wówczas uczucie jego dla żony odwróciło się w jakąś inną stronę i od tej chwili zaczął kochać tą inną, odwróconą miłością. Proces był następujący: rozczarowanie i zawód złamały pierwotne uczucie, tak że nic poza rozczarowaniem i zazdrością nie pozostało. Wtedy miłość zwróciła się tylko ku samej sobie i pokochała własne rozczarowanie i cierpienie. Tak kochać, jak ja kochałem - rozpaczał - i spotkać się z obrzydliwym kłamstwem! Dlaczego nie powie mi prawdy?"<br>&lt;page nr=116&gt;<br> Klęknął przed nią i postanowił zrobić ostatnią próbę.<br>Nastąpiła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!