Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
ówczesnych jakobinów.

TRZY BIAŁE FARTUCHY
Co czuje młoda kobieta, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka, gdy podczas kolejnej kontrolnej wizyty lekarz wyczuwa ...trzy tętna?
Potrójna radość... potrójne obawy... potrójną nadzieję... potrójny ciężar... I potrójną ulgę, gdy rozwiązanie przebiega szczęśliwie...!
1. Czwartego października 1957 roku, to był akurat sobotni ranek, jako pierwsza na tym najlepszym ze światów pojawiła się Maria Magdalena, imiona dla niej wybrała babcia po kądzieli. Kilkanaście minut głośnym krzykiem obwieściła, że już jest Jolanta Małgorzata, tak nazwał ją ojciec. Dłużej nieco trzeba było czekać na Irenę Zofię, ochrzczoną tak po myśli drugiej babci. Na tę najmłodszą mama i siostry
ówczesnych jakobinów. &lt;page nr=40&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;TRZY BIAŁE FARTUCHY&lt;/&gt;<br>Co czuje młoda kobieta, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka, gdy podczas kolejnej kontrolnej wizyty lekarz wyczuwa ...trzy tętna?<br>Potrójna radość... potrójne obawy... potrójną nadzieję... potrójny ciężar... I potrójną ulgę, gdy rozwiązanie przebiega szczęśliwie...!<br> 1. Czwartego października 1957 roku, to był akurat sobotni ranek, jako pierwsza na tym najlepszym ze światów pojawiła się Maria Magdalena, imiona dla niej wybrała babcia po kądzieli. Kilkanaście minut głośnym krzykiem obwieściła, że już jest Jolanta Małgorzata, tak nazwał ją ojciec. Dłużej nieco trzeba było czekać na Irenę Zofię, ochrzczoną tak po myśli drugiej babci. Na tę najmłodszą mama i siostry
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!