Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 30.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
herbaty. Są obrazki z życia angielskiej arystokracji, różnego rodzaju czajniczki, imbryczki i samowary.

Trzy kolory

Do Europy herbata trafiła na początku XVII wieku dzięki Portugalczykom i Holendrom. W Rosji pojawiła się w 1618 roku jako dar Chin dla cara Aleksandra. W Anglii zaczęto ją pić w 1658 roku. W Polsce pierwsza wzmianka pojawia się w liście króla Jana Kazimierza z 1664 r.
Pierwsze herbaty miały inny smak niż obecne. W Polsce początkowo traktowano ją jako roślinę leczniczą. Dopiero w wyniku eksperymentów i krzyżowania krzewów powstał współczesny smak herbaty.
Na początku pijano tylko suszoną na słońcu herbatę zieloną. Przez przypadek odkryto herbatę
herbaty. Są obrazki z życia angielskiej arystokracji, różnego rodzaju czajniczki, imbryczki i samowary. <br><br>&lt;tit&gt;Trzy kolory&lt;/&gt;<br><br>Do Europy herbata trafiła na początku XVII wieku dzięki Portugalczykom i Holendrom. W Rosji pojawiła się w 1618 roku jako dar Chin dla cara Aleksandra. W Anglii zaczęto ją pić w 1658 roku. W Polsce pierwsza wzmianka pojawia się w liście króla Jana Kazimierza z 1664 r. <br>Pierwsze herbaty miały inny smak niż obecne. W Polsce początkowo traktowano ją jako roślinę leczniczą. Dopiero w wyniku eksperymentów i krzyżowania krzewów powstał współczesny smak herbaty. <br>Na początku pijano tylko suszoną na słońcu herbatę zieloną. Przez przypadek odkryto herbatę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego