Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ów dokument sprzed prawie ćwierć wieku? To proste, Ojciec Święty miał zaocznie zaświadczyć, iż Miłosz był porządnym katolikiem rzymskim, któremu należy się godziwy pogrzeb.

Przypominają się pierwsze powszechne wybory prezydenckie w III RP, kiedy to dobrzy Polacy próbowali zdyskredytować Tadeusza Mazowieckiego, doszukując się skaz w genealogii. W odpowiedzi sztab wyborczy pierwszego po wojnie niekomunistycznego premiera opublikował wyciąg z ksiąg parafialnych, z których wynikało, iż ród Mazowieckich to najprawdziwsi Polacy - katolicy bodaj od XV w. Oponentom to nie wystarczało; pytali więc: a przedtem?

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by przewidzieć, jak środowiska prawicowe żegnać będą kolejnych rodaków, którzy związani byli z opozycją demokratyczną
ów dokument sprzed prawie ćwierć wieku? To proste, Ojciec Święty miał zaocznie zaświadczyć, iż Miłosz był porządnym katolikiem rzymskim, któremu należy się godziwy pogrzeb.<br><br>Przypominają się pierwsze powszechne wybory prezydenckie w III RP, kiedy to dobrzy Polacy próbowali zdyskredytować Tadeusza Mazowieckiego, doszukując się skaz w genealogii. W odpowiedzi sztab wyborczy pierwszego po wojnie niekomunistycznego premiera opublikował wyciąg z ksiąg parafialnych, z których wynikało, iż ród Mazowieckich to najprawdziwsi Polacy - katolicy bodaj od XV w. Oponentom to nie wystarczało; pytali więc: a przedtem?<br><br>Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by przewidzieć, jak środowiska prawicowe żegnać będą kolejnych rodaków, którzy związani byli z opozycją demokratyczną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!