Typ tekstu: Książka
Autor: Oprzędkiewicz Janusz, Stolarski Bolesław
Tytuł: Komputerowe monitorowanie niezawodności samochodów
Rok: 2000
kodu P(Y), dane efemerydalne i dane o zegarze oraz almanach (czyli zgrubne parametry ruchu i statusy dla wszystkich satelitów w konstelacji). Dodatkowo transmitowane są dane o "zdrowiu" satelitów, współczynniki do modelu opóźnienia jonosferycznego, współczynniki umożliwiające obliczenie czasu UTC.
Triangulacja kodu PRC - zasada pomiaru
Wyobraźmy sobie, że nasza odległość do pierwszego satelity została pomiarem określona na 22 000 km. Znając tę jedną odległość możemy jedynie stwierdzić, że znajdujemy się gdzieś na powierzchni sfery odległej 22 000 km od satelity. Powiedzmy, że wykonujemy wtedy drugi pomiar do innego satelity. Ta odległość zostaje określona na 24 000 km. Te dwa pomiary razem przybliżają
kodu P(Y), dane efemerydalne i dane o zegarze oraz almanach (czyli zgrubne parametry ruchu i statusy dla wszystkich satelitów w konstelacji). Dodatkowo transmitowane są dane o "zdrowiu" satelitów, współczynniki do modelu opóźnienia jonosferycznego, współczynniki umożliwiające obliczenie czasu UTC. <br>&lt;tit&gt;Triangulacja kodu PRC - zasada pomiaru&lt;/&gt;<br>Wyobraźmy sobie, że nasza odległość do pierwszego satelity została pomiarem określona na 22 000 km. Znając tę jedną odległość możemy jedynie stwierdzić, że znajdujemy się gdzieś na powierzchni sfery odległej 22 000 km od satelity. Powiedzmy, że wykonujemy wtedy drugi pomiar do innego satelity. Ta odległość zostaje określona na 24 000 km. Te dwa pomiary razem przybliżają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!