Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
zostawiam biografom portret tego męża niezbyt pochlebny. Wyliczają jego sprzeczności: chełpił się, kłamał, oszukiwał, modlił się, był bigamistą, zdradzał każdą ze swoich czterech żon, wierzył w świętość małżeństwa, podejrzewał paranoicznie przyjaciół. Dla mnie jednak jest przede wszystkim znakomitym poetą i znakomitym tłumaczem poezji chińskiej i japońskiej.
Pokazałem mu skrypt mego pierwszego tomu wierszy po angielsku w moim głównie przekładzie. Pochwalił. Zapytany, dlaczego podobają mu się moje przekłady, skoro moja angielszczyzna niezbyt mocna, odpowiedział: "kto ma ucho do jednego języka, ma ucho do wszystkich". Nie wiem, czy to prawda. Mój tom Selected Poems ukazał się w 1973 roku z jego przedmową. W
zostawiam biografom portret tego męża niezbyt pochlebny. Wyliczają jego sprzeczności: chełpił się, kłamał, oszukiwał, modlił się, był bigamistą, zdradzał każdą ze swoich czterech żon, wierzył w świętość małżeństwa, podejrzewał paranoicznie przyjaciół. Dla mnie jednak jest przede wszystkim znakomitym poetą i znakomitym tłumaczem poezji chińskiej i japońskiej. <br> Pokazałem mu skrypt mego pierwszego tomu wierszy po angielsku w moim głównie przekładzie. Pochwalił. Zapytany, dlaczego podobają mu się moje przekłady, skoro moja angielszczyzna niezbyt mocna, odpowiedział: "kto ma ucho do jednego języka, ma ucho do wszystkich". Nie wiem, czy to prawda. Mój tom Selected Poems ukazał się w 1973 roku z jego przedmową. W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!