Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
publiczności ruszyło przedstawienie "Romeo i Julia", nadal grane jest "Dziesięcioro przykazań". Od kwietnia w Operze Komicznej - "Mistinguette", od września nowa wersja "Ali Baby" w Folies-Bergere, choć w grudniu 2000 r. z braku zainteresowania spektakl zdjęto z afisza.
Jeśli spektakle odniosą sukces, pojawią się nowe produkcje i gatunek powróci na pierwszy plan, jeśli nie, "Notre Dame de Paris" stanie się wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Płyty "Romeo i Julia", a także "Dziesięcioro przykazań" nadal należą do najlepiej sprzedających się. Apetyty francuskich producentów rosną: zaczynają marzyć o Broadwayu. Skąd my to znamy?

Marta Tobiasz-Jouhier


Oficjalna strona "Notre Dame de Paris": http://www.ndpofficial
publiczności ruszyło przedstawienie "&lt;name type="tit"&gt;Romeo i Julia&lt;/&gt;", nadal grane jest "&lt;name type="tit"&gt;Dziesięcioro przykazań&lt;/&gt;". Od kwietnia w Operze Komicznej - "&lt;name type="tit"&gt;Mistinguette&lt;/&gt;", od września nowa wersja "&lt;name type="tit"&gt;Ali Baby&lt;/&gt;" w &lt;name type="place"&gt;Folies-Bergere&lt;/&gt;, choć w grudniu 2000 r. z braku zainteresowania spektakl zdjęto z afisza.<br>Jeśli spektakle odniosą sukces, pojawią się nowe produkcje i gatunek powróci na pierwszy plan, jeśli nie, "&lt;name type="tit"&gt;Notre Dame de Paris&lt;/&gt;" stanie się wyjątkiem potwierdzającym regułę.<br>Płyty "&lt;name type="tit"&gt;Romeo i Julia&lt;/&gt;", a także "&lt;name type="tit"&gt;Dziesięcioro przykazań&lt;/&gt;" nadal należą do najlepiej sprzedających się. Apetyty francuskich producentów rosną: zaczynają marzyć o &lt;name type="place"&gt;Broadwayu&lt;/&gt;. Skąd my to znamy?<br><br>&lt;au&gt;Marta Tobiasz-Jouhier&lt;/&gt;<br><br><br>Oficjalna strona "&lt;name type="tit"&gt;Notre Dame de Paris&lt;/&gt;": http://www.ndpofficial
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego