Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.04 (3)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z więzienia w Nowy Rok. Zrobili to bardzo sprytnie - choć nie wiadomo jak. Dotąd złapano zaledwie 3 z nich.

Brytyjski premier odwiedził żołnierzy w Iraku
Tony Blair wykazuje się nie lada odwagą. Mimo że w Iraku wciąż jest bardzo niebezpiecznie, w sobotę już trzeci raz odwiedził brytyjskich żołnierzy. Po raz pierwszy był w Iraku, gdy jeszcze trwała tam wojna.

Afganistan ma nową konstytucję
Kabul
Pierwszą w historii Afganistanu konstytucję przyjęło wczoraj 500 delegatów zebranych na zgromadzeniu starszyzny. Gwarantuje ona, że Afganistan będzie państwem demokratycznym, silną władzę będzie sprawować w nim prezydent.

Saakaszwili zwyciężył w Gruzji
Skoro nawet największy przeciwnik głosuje na
z więzienia w Nowy Rok. Zrobili to bardzo sprytnie - choć nie wiadomo jak. Dotąd złapano zaledwie 3 z nich.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Brytyjski premier odwiedził żołnierzy w Iraku&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Tony Blair&lt;/&gt; wykazuje się nie lada odwagą. Mimo że w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; wciąż jest bardzo niebezpiecznie, w sobotę już trzeci raz odwiedził brytyjskich żołnierzy. Po raz pierwszy był w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;, gdy jeszcze trwała tam wojna.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Afganistan&lt;/&gt; ma nową konstytucję&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Kabul&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Pierwszą w historii &lt;name type="place"&gt;Afganistanu&lt;/&gt; konstytucję przyjęło wczoraj 500 delegatów zebranych na zgromadzeniu starszyzny. Gwarantuje ona, że &lt;name type="place"&gt;Afganistan&lt;/&gt; będzie państwem demokratycznym, silną władzę będzie sprawować w nim prezydent.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Saakaszwili&lt;/&gt; zwyciężył w Gruzji&lt;/&gt;<br>Skoro nawet największy przeciwnik głosuje na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego