Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.05 (4)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
o dogonieniu nawet najbiedniejszych krajów Unii.
ASA, PCH


To przez nich cierpia pacjenci
Czy premier, minister zdrowia i szef NFZ poniosą karę za największą zapaść w historii służby zdrowia?
Tysiące pacjentów bez dostępu do lekarza. Chorzy z najdrobniejszymi dolegliwościami odsyłani do szpitali, bo gabinety lekarzy rodzinnych są zamknięte. To obraz pierwszych dni 2004 roku w Polsce.
Gdy zamykaliśmy to wydanie Faktu, w Poznaniu cały czas trwały rozmowy ministra Leszka Sikorskiego z lekarzami. Po kilkunastu godzinach rozmów niczego wczoraj nie ustalono. A był to już drugi dzień rozmów.
- Ktoś musi ponieść karę za ten bałagan w służbie zdrowia - nie ma wątpliwości posłanka
o dogonieniu nawet najbiedniejszych krajów Unii.<br>&lt;au&gt;ASA, PCH&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;To przez nich cierpia pacjenci&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Czy premier, minister zdrowia i szef NFZ poniosą karę za największą zapaść w historii służby zdrowia?&lt;/&gt;<br>Tysiące pacjentów bez dostępu do lekarza. Chorzy z najdrobniejszymi dolegliwościami odsyłani do szpitali, bo gabinety lekarzy rodzinnych są zamknięte. To obraz pierwszych dni 2004 roku w Polsce.<br>Gdy zamykaliśmy to wydanie Faktu, w Poznaniu cały czas trwały rozmowy ministra Leszka Sikorskiego z lekarzami. Po kilkunastu godzinach rozmów niczego wczoraj nie ustalono. A był to już drugi dzień rozmów.<br>&lt;q&gt;- Ktoś musi ponieść karę za ten bałagan w służbie zdrowia&lt;/&gt; - nie ma wątpliwości posłanka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego