Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 38
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
tworzyw i żywic (m.in. polipropylenu w Płocku; silikonowych mas uszczelniających w Sarzynie, płynnych uszczelniaczy cyjano-akrylowych itp.), których zastosowanie w ciężarówkach może być bardzo szerokie.
Dla przykładu: w Starach z powodzeniem zastąpiono drogie, importowane rurki stalowe - rodzimymi, lżejszymi, łatwiejszymi w montażu, pewniejszymi i trwalszymi rutkami z tworzyw.
Zastosowanie tych plastykowych przewodów w układzie pneumatycznym Starów przyniosło blisko 50 mln zł oszczędności rocznie. Specjaliści ze Starachowic zakładają, że nowe detale zastosowane w ciągu najbliższych dwóch lat dadzą co najmniej 350 mln zł oszczędności materiałowych, nie licząc efektów eksploatacyjnych. (G).


CZY TO JEST WIDOCZNE?
W ramach modernizacji samochodów Polski Fiat 125p w
tworzyw i żywic (m.in. polipropylenu w Płocku; silikonowych mas uszczelniających w Sarzynie, płynnych uszczelniaczy cyjano-akrylowych itp.), których zastosowanie w ciężarówkach może być bardzo szerokie.<br>Dla przykładu: w Starach z powodzeniem zastąpiono drogie, importowane rurki stalowe - rodzimymi, lżejszymi, łatwiejszymi w montażu, pewniejszymi i trwalszymi rutkami z tworzyw.<br>Zastosowanie tych plastykowych przewodów w układzie pneumatycznym Starów przyniosło blisko 50 mln zł oszczędności rocznie. Specjaliści ze Starachowic zakładają, że nowe detale zastosowane w ciągu najbliższych dwóch lat dadzą co najmniej 350 mln zł oszczędności materiałowych, nie licząc efektów eksploatacyjnych. &lt;au&gt;(G).&lt;/au&gt; &lt;/div&gt;<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;CZY TO JEST WIDOCZNE?&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;W ramach modernizacji samochodów Polski Fiat 125p w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego