Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
z nie mniejszym impetem.
- Nie krzycz pan, jak pragnę Boga! Urząd państwowy pan sprawujesz! I zwracasz się do rodaczek! Nikt pana nie nauczył szacunku dla polskiej kobiety i matki? Przyjechałam, bo mam syna w wojsku.
- Gdzie go pani ma? W którym pułku?
- Odkomenderowano go do Anglii.
- Aha, do Anglii. I po licha pani się tu wzięła? Przecież tu Uzbekistan, nie? Myśli pani, że jestem władny wysłać panią na Wyspy Brytyjskie? Z całym komfortem? - spojrzał szyderczo, rozparty za stołem. - A pozostałe dwie panie co tu robią?
- Spodziewam się, panie rotmistrzu, odnaleźć w wojsku swojego męża - odpowiedziała Jaśka. - Przyjechałam z dziećmi. A to moja
z nie mniejszym impetem.<br>- Nie krzycz pan, jak pragnę Boga! Urząd państwowy pan sprawujesz! I zwracasz się do rodaczek! Nikt pana nie nauczył szacunku dla polskiej kobiety i matki? Przyjechałam, bo mam syna w wojsku.<br>- Gdzie go pani ma? W którym pułku?<br>- Odkomenderowano go do Anglii.<br>- Aha, do Anglii. I po licha pani się tu wzięła? Przecież tu Uzbekistan, nie? Myśli pani, że jestem władny wysłać panią na Wyspy Brytyjskie? Z całym komfortem? - spojrzał szyderczo, rozparty za stołem. - A pozostałe dwie panie co tu robią?<br>- Spodziewam się, panie rotmistrzu, odnaleźć w wojsku swojego męża - odpowiedziała Jaśka. - Przyjechałam z dziećmi. A to moja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!