Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
Badania mówią, że agresja rodzi agresję, my zaś namawiamy cię do nadstawienia drugiego policzka, poprzez pozostanie asertywnym w obliczu agresywnego zachowania.
Krytyka podana w formie aluzji
Aluzja może być mniej lub bardziej wyszukana, na przykład:

Osoba A:
- Naprawdę, jak tak można... Ktoś tu jadł, za przeproszeniem, jak świnia. Obrus zupełnie pobrudzony.
Albo:

Osoba A:
- Wyglądasz rzeczywiście prześlicznie, przecudownie. Włóż jeszcze ten bordowy żakiecik, który sobie sama uszyłaś w zeszłym tygodniu. Będziesz się podobać... sama sobie.
Albo:

Osoba A:
- Czytałam ciekawe wyniki badań - podobno osoby, które chodzą po górach, mają często zaburzone życie seksualne...

Trudność sytuacji, w której jesteśmy krytykowani nie wprost
Badania mówią, że agresja rodzi agresję, my zaś namawiamy cię do nadstawienia drugiego policzka, poprzez pozostanie asertywnym w obliczu agresywnego zachowania.<br>&lt;tit1&gt;Krytyka podana w formie aluzji&lt;/&gt;<br>Aluzja może być mniej lub bardziej wyszukana, na przykład:<br><br>Osoba A: <br>- Naprawdę, jak tak można... Ktoś tu jadł, za przeproszeniem, jak świnia. Obrus zupełnie pobrudzony.<br>Albo:<br><br>Osoba A: <br>- Wyglądasz rzeczywiście prześlicznie, przecudownie. Włóż jeszcze ten bordowy żakiecik, który sobie sama uszyłaś w zeszłym tygodniu. Będziesz się podobać... sama sobie.<br>Albo:<br><br>Osoba A: <br>- Czytałam ciekawe wyniki badań - podobno osoby, które chodzą po górach, mają często zaburzone życie seksualne...<br><br>Trudność sytuacji, w której jesteśmy krytykowani nie wprost
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego