Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kalejdoskop Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
dodatkowe substancje, zmieniające w sposób korzystny właściwości emulsji, w podwyższonej temperaturze utrzymuje się ją przez pewien czas, aby "dojrzała". Po ostudzeniu i skrzepnięciu kraje się ją i płucze, następnie ponownie roztapia przez ogrzanie i na koniec pokrywa się nią podłoże. W ten sposób otrzymujemy gotową błonę. Trzeba ją tylko jeszcze pociąć na odpowiednie formaty, zapakować i wysłać do sklepów.
Opisując proces otrzymywania błon fotograficznych, nie powiedzieliśmy o jednej ważnej rzeczy (ale pewnie sami o tym wiecie), że opisane procesy odbywają się w ciemności przecież błona i emulsja są światłoczułe!
WOJCIECH TUSZKO

KĄCIK KONSTRUKTORA
TRAKTOREK Z LEJCAMI
Opisany traktorek zawdzięcza swą nazwę
dodatkowe substancje, zmieniające w sposób korzystny właściwości emulsji, w podwyższonej temperaturze utrzymuje się ją przez pewien czas, aby "dojrzała". Po ostudzeniu i skrzepnięciu kraje się ją i płucze, następnie ponownie roztapia przez ogrzanie i na koniec pokrywa się nią podłoże. W ten sposób otrzymujemy gotową błonę. Trzeba ją tylko jeszcze pociąć na odpowiednie formaty, zapakować i wysłać do sklepów.<br>Opisując proces otrzymywania błon fotograficznych, nie powiedzieliśmy o jednej ważnej rzeczy (ale pewnie sami o tym wiecie), że opisane procesy odbywają się w ciemności przecież błona i emulsja są światłoczułe!<br>&lt;au&gt;WOJCIECH TUSZKO&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KĄCIK KONSTRUKTORA&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit&gt;TRAKTOREK Z LEJCAMI&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Opisany traktorek zawdzięcza swą nazwę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego