Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Jedynym warunkiem jazdy w nadziei uratowania samochodu przed zepchnięciem do rowu był właśnie spirytus - oczywiście - o ile można go było uzyskać.

Jeśli wracamy myślą do okresu wojny, warto przypomnieć jak to w okresie okupacji po paliwo do samochodu zajeżdżało się do ... tartaku lub składu drzewa. Po naładowaniu specjalnego pojemnika krótko pociętymi kawałkami drewna, samochód udawał się w dalszą drogę.

Ostatnio mogliśmy znaleźć w prasie wzmianki o zakładaniu w Szwecji dużych plantacji szybko rosnącej topoli, której drewno stanowić ma materiał zastępczy benzyny.

St. RACZKOWSKI
Poznań


"TAJEMNICA STATYSTYCZNA"

W związku z listem(POLITYKA 16) uprzejmie informuję, że "formularze spisowe" znalezione przez autora listu
Jedynym warunkiem jazdy w nadziei uratowania samochodu przed zepchnięciem do rowu był właśnie spirytus - oczywiście - o ile można go było uzyskać.<br><br>Jeśli wracamy myślą do okresu wojny, warto przypomnieć jak to w okresie okupacji po paliwo do samochodu zajeżdżało się do ... tartaku lub składu drzewa. Po naładowaniu specjalnego pojemnika krótko pociętymi kawałkami drewna, samochód udawał się w dalszą drogę.<br><br>Ostatnio mogliśmy znaleźć w prasie wzmianki o zakładaniu w Szwecji dużych plantacji szybko rosnącej topoli, której drewno stanowić ma materiał zastępczy benzyny.<br><br>&lt;au&gt;St. RACZKOWSKI<br>Poznań&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;"TAJEMNICA STATYSTYCZNA"&lt;/&gt;<br><br>W związku z listem(POLITYKA 16) uprzejmie informuję, że "formularze spisowe" znalezione przez autora listu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego