Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
z dumą pokazał mi mój nowy znajomy. Napis na niej brzmiał: Zakłady Odzieżowe Bytom - myślę, że takiej reklamy pozazdrościliby najlepsi francuscy kreatorzy mody.
Włócząc się po świecie zwracam uwagę na zabytki, przyrodę, na egzotyczne potrawy i egzotyczne kobiety. Ale smakuje tylko to pierwsze - myślę oczywiście o jedzeniu.
Zazdroszczę Amerykanom dużego poczucia humoru na własny temat i tego, że mając tak krótką historię, posiadają ogromny kult swojego kraju, flagi i że szczycą się własnym pochodzeniem. Chciałbym, żebyśmy jako Polacy też nabrali takiego poczucia własnej wartości, a przez to więcej pogodnego dystansu do wszystkiego.
Kiedyś znajomy z Belgii zapytał mnie, co chciałbym zobaczyć. Zdałem
z dumą pokazał mi mój nowy znajomy. Napis na niej brzmiał: Zakłady Odzieżowe Bytom - myślę, że takiej reklamy pozazdrościliby najlepsi francuscy kreatorzy mody.<br>Włócząc się po świecie zwracam uwagę na zabytki, przyrodę, na egzotyczne potrawy i egzotyczne kobiety. Ale smakuje tylko to pierwsze - myślę oczywiście o jedzeniu.<br>Zazdroszczę Amerykanom dużego poczucia humoru na własny temat i tego, że mając tak krótką historię, posiadają ogromny kult swojego kraju, flagi i że szczycą się własnym pochodzeniem. Chciałbym, żebyśmy jako Polacy też nabrali takiego poczucia własnej wartości, a przez to więcej pogodnego dystansu do wszystkiego.<br>Kiedyś znajomy z Belgii zapytał mnie, co chciałbym zobaczyć. Zdałem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego