Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
ZSRR. Jak długo trąbiła ona, jakimi to wspaniałymi ludźmi są Sowieci i jak wspólnie z Niemcami zbudują oni nowy, wspaniały świat na gruzach zgniłej demokracji, sprawa była jasna: to śmiertelny wróg. Ale teraz, pod wpływem gazet, opinia publiczna zmieniła stanowisko. Wprawdzie ci nieszczęśnicy sprzymierzyli się z samym diabłem, Hitlerem, postąpili podle i często zachowywali się gorzej od Niemców, ale teraz gorzko za to odpokutowali i ponieśli dostateczną karę za swoje złe postępki. Polacy przebaczyli im z serca w takiej sytuacji. Poza tym, podobnie zareagowali też sprzymierzeńcy, Anglicy i w ogóle opinia wolnego świata.
Rosjanie byli teraz po tej samej stronie.
Jednak
ZSRR. Jak długo trąbiła ona, jakimi to wspaniałymi ludźmi są Sowieci i jak wspólnie z Niemcami zbudują oni nowy, wspaniały świat na gruzach zgniłej demokracji, sprawa była jasna: to śmiertelny wróg. Ale teraz, pod wpływem gazet, opinia publiczna zmieniła stanowisko. Wprawdzie ci nieszczęśnicy sprzymierzyli się z samym diabłem, Hitlerem, postąpili podle i często zachowywali się gorzej od Niemców, ale teraz gorzko za to odpokutowali i ponieśli dostateczną karę za swoje złe postępki. Polacy przebaczyli im z serca w takiej sytuacji. Poza tym, podobnie zareagowali też sprzymierzeńcy, Anglicy i w ogóle opinia wolnego świata.<br>Rosjanie byli teraz po tej samej stronie.<br>Jednak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!