Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tajnymi materiałami sojuszu, wydaje Urząd Bezpieczeństwa Narodowego (NBU). Słowacki prezydent nie podlega jednak procedurze weryfikacji, a jako zwierzchnik słowackich sił zbrojnych nie może zostać pozbawiony dostępu do tajnych informacji, choćby dlatego, że to na jego wniosek parlament decyduje o wypowiedzeniu wojny czy ogłoszeniu stanu wojennego.
Zdaniem Mecziara, Bruksela nie ma podstaw do okazywania nieufności. - Jestem politykiem wiarygodnym. Moje ugrupowanie, Ruch na Rzecz Demokratycznej Słowacji (HZDS), już w roku 1995 zadeklarowało wolę wstąpienia Słowacji do NATO - stwierdził były szef rządu w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Pravda". Nie wszyscy jednak podzielają tę opinię.
- W roku 1997 Gustav Krajczi, ówczesny minister spraw wewnętrznych w rządzie
tajnymi materiałami sojuszu, wydaje &lt;name type="org"&gt;Urząd Bezpieczeństwa Narodowego&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;NBU&lt;/&gt;). Słowacki prezydent nie podlega jednak procedurze weryfikacji, a jako zwierzchnik słowackich sił zbrojnych nie może zostać pozbawiony dostępu do tajnych informacji, choćby dlatego, że to na jego wniosek parlament decyduje o wypowiedzeniu wojny czy ogłoszeniu stanu wojennego.<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Mecziara&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Bruksela&lt;/&gt; nie ma podstaw do okazywania nieufności. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Jestem politykiem wiarygodnym. Moje ugrupowanie, Ruch na Rzecz Demokratycznej Słowacji (HZDS), już w roku 1995 zadeklarowało wolę wstąpienia Słowacji do NATO&lt;/&gt;&lt;/&gt; - stwierdził były szef rządu w wywiadzie udzielonym dziennikowi &lt;name type="tit"&gt;"Pravda"&lt;/&gt;. Nie wszyscy jednak podzielają tę opinię.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- W roku 1997 Gustav Krajczi, ówczesny minister spraw wewnętrznych w rządzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego