Typ tekstu: Książka
Autor: Szypulski Andrzej, Safjan Zbigniew
Tytuł: Stawka większa niż życie
Rok wydania: 2000
Rok powstania: 1969
Schultz. - Chcesz na własną rękę szukać panny Kield?
- Powiedzmy.
- Posłuchaj dobrze... Radzę ci tu zostać i bawić się ze mną przez całą noc... Żadna kobieta nie jest warta, by ryzykować dla niej karierę.
- Aż karierę? Ty jednak coś wiesz.
Śmiech Schultza brzmiał sztucznie.
- Nie, przyjacielu, naprawdę nie wiem, gdzie się podziewa w tej chwili panna Kield... ale gdziekolwiek by była, nie warto jej szukać.
- Dasz mi ten motocykl?
- Jesteś niebezpiecznie uparty, Kloss. Dam ci motocykl, bo mam nadzieję, że pojeździsz trochę po ulicach i pójdziesz spać. Świeże powietrze dobrze ci zresztą zrobi. Zapomnij o Ingrid Kield. Raz na zawsze zapomnij...

4
Schultz. - Chcesz na własną rękę szukać panny Kield?<br>- Powiedzmy.<br>- Posłuchaj dobrze... Radzę ci tu zostać i bawić się ze mną przez całą noc... Żadna kobieta nie jest warta, by ryzykować dla niej karierę.<br>- Aż karierę? Ty jednak coś wiesz. <br>Śmiech Schultza brzmiał sztucznie.<br>- Nie, przyjacielu, naprawdę nie wiem, gdzie się podziewa w tej chwili panna Kield... ale gdziekolwiek by była, nie warto jej szukać.<br>- Dasz mi ten motocykl?<br>- Jesteś niebezpiecznie uparty, Kloss. Dam ci motocykl, bo mam nadzieję, że pojeździsz trochę po ulicach i pójdziesz spać. Świeże powietrze dobrze ci zresztą zrobi. Zapomnij o Ingrid Kield. Raz na zawsze zapomnij...&lt;/&gt; <br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!