Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
osowiały i miał wyrwane pióra z piersi. Źle jadł, denerwował się byle czym i wtedy wyrywał sobie pióra.
Wezwaliśmy lekarza. Diagnoza - jest to ptak błotno-wodny, potrzebuje więcej wody, wilgoci. Stawiamy miski z wodą, prysznice, kąpiele, nawilżacze powietrza koło klatki.
Nie ma poprawy! Wzywamy lekarza!
Diagnoza - złe pożywienie. Musi mieć pokarm z chitynowymi owadami. Dwoimy się i troimy, szukamy takiego pokarmu. Okazuje się to trudne. Ale jest! Sukces. Zmiana diety. Owoce egzotyczne i chitynowe owady.
Nie ma poprawy! Wzywamy lekarza!
Opowiadamy lekarzowi o Kubie wszystkie szczegóły, o nawykach, reakcjach, całe jego krótkie u nas życie. Że przez pierwszy tydzień nauczył się
osowiały i miał wyrwane pióra z piersi. Źle jadł, denerwował się byle czym i wtedy wyrywał sobie pióra.<br>Wezwaliśmy lekarza. Diagnoza - jest to ptak błotno-wodny, potrzebuje więcej wody, wilgoci. Stawiamy miski z wodą, prysznice, kąpiele, nawilżacze powietrza koło klatki.<br>Nie ma poprawy! Wzywamy lekarza!<br>Diagnoza - złe pożywienie. Musi mieć pokarm z chitynowymi owadami. Dwoimy się i troimy, szukamy takiego pokarmu. Okazuje się to trudne. Ale jest! Sukces. Zmiana diety. Owoce egzotyczne i chitynowe owady.<br>Nie ma poprawy! Wzywamy lekarza!<br>Opowiadamy lekarzowi o Kubie wszystkie szczegóły, o nawykach, reakcjach, całe jego krótkie u nas życie. Że przez pierwszy tydzień nauczył się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!