Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
traktatowi król Damaszku nie zwrócił zagarniętego miasta izraelskiego Ramot, leżącego w Gileadzie. Wobec tego Achab sprzymierzył się z królem judzkim Joszafatem i obaj władcy na czele swoich rydwanów ruszyli zbrojnie przeciwko syryjskim wojskom. Achab walczył w przebraniu, aby go nie rozpoznano, mimo to został przeszyty strzałą z łuku. Wyniesiony z pola bitwy, zmarł w drodze do Samarii. Joszafat natomiast zdołał umknąć cało i powrócił z resztkami swoich oddziałów do Jerozolimy.
Dopełniła się tedy pierwsza część przepowiedni Eliasza. Zakrwawiony rydwan Achaba obmyli słudzy w sadzawce samaryjskiej, a psy zlizywały spływającą krew królewską, podobnie jak swego czasu zlizywały krew ukamienowanego Nabota.
Syn Achaba Ochozjasz
traktatowi król Damaszku nie zwrócił zagarniętego miasta izraelskiego Ramot, leżącego w Gileadzie. Wobec tego Achab sprzymierzył się z królem judzkim Joszafatem i obaj władcy na czele swoich rydwanów ruszyli zbrojnie przeciwko syryjskim wojskom. Achab walczył w przebraniu, aby go nie rozpoznano, mimo to został przeszyty strzałą z łuku. Wyniesiony z pola bitwy, zmarł w drodze do Samarii. Joszafat natomiast zdołał umknąć cało i powrócił z resztkami swoich oddziałów do Jerozolimy.<br>Dopełniła się tedy pierwsza część przepowiedni Eliasza. Zakrwawiony rydwan Achaba obmyli słudzy w sadzawce samaryjskiej, a psy zlizywały spływającą krew królewską, podobnie jak swego czasu zlizywały krew ukamienowanego Nabota.<br>Syn Achaba Ochozjasz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego