Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Polsce mamy zbyt wielu ludzi władzy, a oni kosztują - przypomnę, że budżet Sejmu na ten rok to 337 milionów złotych".

(W rozmowie z Maciejem Kołodziejczykiem, "Trybuna Śląska", 17 IX)Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, o sponsorach:

"- Czy łatwiej uzyskać pieniądze PAH, Jurkowi Owsiakowi, Caritas lub fundacji Jolanty Kwaśniewskiej?

- Czasem pomaga się organizacjom nieznanym w Polsce, a tylko w regionie. Przede wszystkim liczy się jednak marka. Generalnie firmy chętniej dają pieniądze fundacjom związanym ze znanymi nazwiskami, na przykład z Jurkiem Owsiakiem lub Jolantą Kwaśniewską.

- Bo to daje większy splendor?

- Tak. Firma daje na przykład Jolancie Kwaśniewskiej, bo chce mieć na swojej
Polsce mamy zbyt wielu ludzi władzy, a oni kosztują - przypomnę, że budżet Sejmu na ten rok to 337 milionów złotych".<br><br>(W rozmowie z Maciejem Kołodziejczykiem, "Trybuna Śląska", 17 IX)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, o sponsorach:&lt;/&gt;<br><br>"- Czy łatwiej uzyskać pieniądze PAH, Jurkowi Owsiakowi, Caritas lub fundacji Jolanty Kwaśniewskiej?<br><br>- Czasem pomaga się organizacjom nieznanym w Polsce, a tylko w regionie. Przede wszystkim liczy się jednak marka. Generalnie firmy chętniej dają pieniądze fundacjom związanym ze znanymi nazwiskami, na przykład z Jurkiem Owsiakiem lub Jolantą Kwaśniewską.<br><br>- Bo to daje większy splendor?<br><br>- Tak. Firma daje na przykład Jolancie Kwaśniewskiej, bo chce mieć na swojej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego