Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
kardynała Mieczysława Ledóchowskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego i poznańskiego, więzionego w Ostrowie przez Prusaków (Łucja Skomorowska-Wilimowska - 1984). Poprzedni pomnik dłuta W.
Marcinkowskiego zniszczyli hitlerowcy. Reprezentatywny dla nowego budownictwa jest trzykondygnacyjny gmach przy al. Powstańców Wielkopolskich wzniesiony na siedzibę administracyjnych władz miasta.
Miejscem martyrologii jest stary cmentarz paraf. przy ul. Limanowskiego z pomnikiem 28 powstańców wielkopolskich zamordowanych przez hitlerowców w 1939 i grobami 107 żołnierzy Armii Radzieckiej. Przy ul.
Raszkowskiej okazały gmach d. synagogi z 1857-60 o formach mauretańskich z wieżami o cebulastych hełmach. Ponadto w mieście 3 kościoły: ul. Wojska Polskiego (1938-47), przy ul. Bema na cmentarzu (1981), przy ul
kardynała Mieczysława Ledóchowskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego i poznańskiego, więzionego w Ostrowie przez Prusaków (Łucja Skomorowska-Wilimowska - 1984). Poprzedni pomnik dłuta W.<br>Marcinkowskiego zniszczyli hitlerowcy. Reprezentatywny dla nowego budownictwa jest trzykondygnacyjny gmach przy al. Powstańców Wielkopolskich wzniesiony na siedzibę administracyjnych władz miasta.<br>Miejscem martyrologii jest stary cmentarz paraf. przy ul. Limanowskiego z pomnikiem 28 powstańców wielkopolskich zamordowanych przez hitlerowców w 1939 i grobami 107 żołnierzy Armii Radzieckiej. Przy ul.<br>Raszkowskiej okazały gmach d. synagogi z 1857-60 o formach mauretańskich z wieżami o cebulastych hełmach. Ponadto w mieście 3 kościoły: ul. Wojska Polskiego (1938-47), przy ul. Bema na cmentarzu (1981), przy ul
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego